| narcis300202fistiag a întrebat:

Hey! Sall TPU! Sa-mi spuna si mie cineva de ce de fiecare data cand pornesc calculatorul scoate sunete ciudate.

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

Acele sunete se numesc Beepuri si sunt propagate prin intermediul unui Speaker intern,si au ca scop sa ne avertizeze cind o componenta Hardware este defecta sau nu lucreaza la parametri normali.
Este posibil ca o componenta sa nu lucreze normal din cauza prafului.
Sugestie.
Curata unitatea de praf, scoate din slot Placa video curatire placa si slot, Scoate modulele Ram, curatire module si slot, le reintroduci la loc si pornesti computerul.

8 răspunsuri:
| spy2o a răspuns:

E cooler-ul, bazaie mai tare decat de obicei, nu? trebuie schimbat/uns cooler-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate sunete ciudate la difuzor? sau unitatea?

| SucDeGuava a răspuns:

Daca unitatea scoate acele sunete ciudate, atunci probabil ventilatorul trebuie curatat de praf sau schimbat.

| BR34K3R a răspuns:

Spune ce fel de sunete scoate

| narcis300202fistiag explică:

Face brrrrrrrrrrrrrrrr

| andreyk4Zz a răspuns:

Daca e de la uniate e de la ventilator si daca e la difuzor trebuie sa bagi mufa mai bine in calculator sau o scoti si o bagi iar.