| TitusD a întrebat:

Hey,salut! De curand ca prostul am descarcat un program stiti voi, gen generator care iti da coduri pentru xbox sau altele, dar la un video am descarcat unul si Windows 8 m-a amenintat ca nu e bine ceea ce fac,dar ca prostul,fiind copil am continuat si mereu cand deschid laptopu nu ma lasa sa fac nimic,e program survey says... Si nu ma lasa sa il inchid deoarece trebuie sa completez nu stiu ce de la ei,va rog din tot sufletul daca stiti ceva ce me poate ajuta ziceti,funda va asteapta,dar nu service va implor. Apropo el imi deschide mereu DVD WRITERUL,pagini web, paint si mil blocheaza mereu, plss help!

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Probabil trebuie sa reinstalezi windowsul.

| TitusD explică (pentru taken):

Nu ma descurc la asta plus ca Windows 8 il am de la update de la windows 7 si nu il am pe cd sau stick. Oricum mersi pentru raspuns

| taken a răspuns (pentru TitusD):

Dupa ce instalezi Windowsul, driverele si programele mai importante pe care le folosesti ar trebui sa faci un backup la partitia C cu Acronis True Image si sa iti faci un CD bootabil cu acest program.Este foarte usor.In cazul unor probleme cum ai tu in 15 minute totul este ca nou.

| TitusD explică (pentru taken):

Daca ai pitea sa-mi dai un video,ai fi cel mai tare pentru mine,dar vreau sa fac un cd cu doc importante, niciodata in viata nu am facut ceva de genul asta, nu stiu cum sa dezinstalez, si nu stiu cum sa fac rost de windows 8, ca am licenta la el.Raspunde daca poti sau nu poti sa faci asta ca sa iti dau Funda!

| TitusD explică (pentru taken):

Aa si vreau sa sterg dra*** aia de program ca el nu se instaleaza, dar imi lucreaza in computer, e vreo 500kb-1mb si doar daca as reusi sa il inchid, ar fi super!
P.S.:El nu are iconita sau ceva de genu la bara aceia de jos sau la programe deschise ca sa-l pot inchide, apropo antivirusul poate face ceva, daca nu ma informez sa vad cum sa procedez in opinia ta!

| taken a răspuns (pentru TitusD):

De ce vrei neaparat Windows 8? Pune inapoi Windows 7 pe care il ai sau descarca Windows 7 ultimate sp1.

| TitusD explică (pentru taken):

Da,dar am dat 30 de euro pe el, daca il iau de pe tpb piratat si ii pun licenta mea cumparata elegal nu? Dar mi se pare absurd sa fac asta pentru un rahat de program care nu il pot inchide!

| TitusD explică (pentru taken):

Maaaa yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeyyyyyy, am descoperit o functie pe win 8, antivirusul nu era activat deoarece ca**** ala la dezactivat, l-am activat si ca spam era aplicatia aia, care imediat inainte sa porneasca antivirusul a sterso.Si m-a ameninatat ca incearca sa intre in PC,sa sterga datele,incusiv piesele din care era format(USB,bluetooth, procesor, RAM etc.)absolut tot si sa intre in conturile mele de net, multumesc lui Dumnezeu si TIE pentru asta, de la mine ai tot respectul si FUNDA pentru ca te-ai implicat!