| Aniebaw a întrebat:

Hey there TPU. Am un Smart Tv Sony Bravia caruia i-am facut un reset recent. Inainte sa fac asta aveam o gramada de aplicatii, inclusiv Youtube de care logic ca am multa nevoie. Dupa reset-ul respectiv, nu mai am Youtube si nici acele multe aplicatii (nici macar in bara cu aplicatii in +). Am doar media player, screen share si alte chestii pe care le-ar avea un televizor la care nu te poti conecta la internet, desi eu sunt conectata. Ajutor?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Cred ca ai avut un motiv serios de ai dat resetare la tv. Mai usor cu televizoarele, ca nu sunt atat de permisive ca telefoanele!

Cateva indicatii, in limba engleza. De la proceduri simple, la optiuni de resetare din fabrica. Unii au afirmat ca problema s-a rezolvat de la sine.

"Switch the TV off at the socket, wait 1 minute and then switch on again. All worked fine after that."

"Try to Refresh the Internet Content. This can be found in the Settings menu under Network. "

"Had to hard reset the TV to get them back.
Turn TV ON a few min, hold arrow up button on remote, press the power button of the side of TV once, let go the arrow up button. Waited a couple min and the setup screen came on like when TV was brand new.
Did the complete setup and let TV run for about 15 min and all the icons and widgets came back."

| Aniebaw explică (pentru dannyel86):

Din pacate, am rezolvat lucrul cu 2 minute dupa ce am pus intrebarea, insa se pare ca TPU a ales sa nu-mi confirme cererea de stergere a intrebarii. happy

| dannyel86 a răspuns (pentru Aniebaw):

Bine ca s-a rezolvat!winking