Întrebare recomandată | AxelPheonix a întrebat:

Am 13 ani si imi place sa fac poze si sa filmez...decurand mi-am cumparat si photoshop si after effects...asadar ce aparat mi-ati recomanda Nikon D3200 sau Canon 650D?

P.S: Eu nu am mai lucrat cu un DSLR pana acum, credeti ca o sa imi fie greu sa ma obisnuiesc cu el?

Dau FUNDA!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Daca esti obisnuit cu setari manuale, stii chestii despre apertura, timp de expunere, ISO, etc. nu vei avea probleme cu un DSLR.

Daca nu stii despre chestiile astea, i-ati un P&S cu setari manuale, si invata pe el. Ceva gen long zoom.

Cat despre ce DSLR, intai gandeste-te ce fel de poze vrei sa faci, si implicit de ce obiective vei avea nevoie. Uita-te la ce gasesti pentru amandoua camerele, obiectivul de kit e OK dar doar OK.

5 răspunsuri:
| AdrianPanaintescu a răspuns:

Te vei obișnuii eu aș alege Canon

| Teodorel a răspuns:

Nikonul,la el poti cumpara accesori si de la alte firme.
De la Canon poti numai de la Canon

| GeorgescuFlorin20 a răspuns:

Buna! De aici a luat si recomand Canon Eos 700D!
http://bit.ly/1PSdiqd

| MMDani a răspuns:

Eu iti recomand Canon.

Nu o sa iti fie greu, atat timp cat ai cunostinte tehnice. Daca nu ai, invata-le si pune mana pe DSLR.

| MarinaNicoleta06 a răspuns:

Eu consider ca Nikon D3200 este cel mai potrivit
Nu cred ca iti va fi greu cu DSLR...