| simleuan a întrebat:

As vrea sa imi iau un aparat DSLR, si as vrea in special sa fie bun la filmat, dar si sa faca poze ok, m-am gandit sa aleg intre Canon 650d, Nikon d7000 sau Nikon d3200. Ce sugerati? Stiti alte aparate care ar putea fi mai bune? (pana in 4000 de lei)

Răspuns Câştigător
| Razvanzina a răspuns:

Salut,

Daca lucrezi in modul manual, sau vrei sa inveti iti recomand sa mergi pe D7000 deoarece vine cu multe butoane, comenzi rapide, are doua slot-uri de card ca sa nu incurci filmele cu pozele, acumulatorul tine dublu ca numar de fotografii, filmarea este full hd, corpul este foarte rigid si weatherproff precum si faptul ca dispune de un ISO ridict. Daca iei si niste obiective mai bune, rezultatele vor fi pe masura.

Bafta!

1 răspuns:
| iiRadu a răspuns:

Canon este favorit de Experti
Nikon este favorit de Profesionisti

Dar de favorit este SONY http://www.emag.ro => Succes!