| xXGaBiXx a întrebat:

am facut upgrade la Windows 10 acum 2 zile si am o problema (nu sunt singurul), cand apas pe Start Menu nu apare. Am incercat si faza cu Powershell, dar imi da sute de erori ca nu s-au putut instala pachetele. Cand incerc sa deschid Start Menu, ASC imi spune ca "Windows Shell Experience has leftovers, delete them now to improve performance".

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema cu butonul de start. Daca poti reveni la w7 sau ce ai avut inainte cum a zis akali, e ok. Daca ai ceva spatiu pe hard disk, poti restrange o partitie si mai faci o partitie logica de 30 - 50 GB poti instala pe acea partitie direct din windows (dezarhivezi un iso de instalare w7 sau w10 si pornesti instalarea de acolo), un w7 sau un w10, deci vei avea in dual boot 2 windows-uri.

Partitiile se pot face cu http://www.partitionwizard.com/partition-wizard-bootable-cd.html
iar meniul la repornire poate fi editat cu http://neosmart.net/EasyBCD/
(se da click mai jos pe Register apoi pe download pentru descarcare)

poti descarca un w10 cu http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

La reinstalare w10 activarea se va pastra.

| PinguServer a răspuns:

Daca poti asta uite ce sa faci ca si eu am windows 10 nu am avut aceas problema dar am avut o problema uite:setari->actualizare si recuperare->resetati pc sau poti recupera versiunea de windows 7 sau 8 pe care ai avut-o daca nu merg astea iti recomand sa descarci acel set up pentru updatul la windows si are 2 optiuni 1 sa il instalezi acum 2 sa incarce sistemul pe dvd si sa il instalezi in al pc. Sper ca te-am ajutatwinking