| budala20022000 a întrebat:

Hey,TPU! Am o intrebare.Am un telefon Samsung Galaxy Trend Lite care atunci cand l-am cumparat avea 512 mb ram.Peste ceva timp, am observat ca ram a ajuns la 464 mb.Ce s-a intamplat? Este vreo modalitate de a aduce inapoi cei 48 mb?

Răspuns Câştigător
| hp8510p a răspuns:

Cei 48Mb este folosit de sistemul de operare! De exemplu la S3 din 1Gb am mai ramas cu 831Mb si la tableta din 1Gb am ramas cu 833Mb.Asa este la toate smartphone-urile

4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Trebuie sa il duci la reparatie, memoria RAM iti va scadea pana nu vei mai avea nici 1 MB.
Toate cele bune.

| Adrian0102 a răspuns:

laughingლAnDyRø21 se tine de glume.Memoria Ram a telefonului se umple deoarece probabil ai instalat ceva aplicati.Nu e absolut nici o problema. Uite aic o aplicatie care printre alte functi de ajuta si sa cureti memoria Ram a telefonului.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qihoo.security

360 Security - Antivirus se numeste aplicatia.

| budala20022000 explică (pentru Adrian0102):

Se poate aduce ramul inapoi?

| budala20022000 explică:

Dar se poate aduce ramul inapoi?