| Măcină_Emanuel_Elisei_1997 a întrebat:

am o intrebare...ce scrii in notepad ca sa deschizi fisierul salvat ulterior si sa se schimbe imaginea de fundal al windowsului? ..ma refer la un posibil fisier ".cmd"...adica,..se poate asta?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Reg add "HKCU\Control Panel\Desktop" /v Wallpaper /t REG_SZ /d "c:\files\wallpaper.jpg" /f
unde c:\files]wallpaper.jpg e; ocul unde ai salvata imaginea. Iar acel fisier il salvezi ca :.bat

| Măcină_Emanuel_Elisei_1997 explică (pentru sltlp):

Am facut dar nu merge... apare cmd-ul si dispare dar nu se schimba wallpaperul

| sltlp a răspuns (pentru Măcină_Emanuel_Elisei_1997):

Ciudat, trebuia sa mearga. Arunca o privire aici: http://social.technet.microsoft.com/......-wallpaper

| Măcină_Emanuel_Elisei_1997 explică (pentru sltlp):

Cred ca e din cauza windowsului...am uitat sa specific ca utilizez windows 7, iar acolo era vorba de orice alt windows