| CristianMTX a întrebat:

Am o intrebare legata de facebook happy As vrea sa imi pun un singur nume la contul de facebook si in paranteza porecla. gen Andrei (porecla), se poate? Si daca da, cum?

2 răspunsuri:
| Robert-Nick_Revnic_1996 a răspuns:

Intri pe profilul tău și trebuie să fie și lânga poza de profil este un buton "About" sau "Despre".Dai click pe el și îți vor apărea mai jos mai multe opțiuni.Dai la "Details about you" sau "Detalii despre tine", apoi pe "Add a nickname", introduci porecla și bifezi căsuța cu "Show at top of Profile".

| CristianMTX explică (pentru Robert-Nick_Revnic_1996):

Aia stiam si eu. ma refeream daca poti sa pui decat un singur nume si dupa porecla pentru ca asa ma pune sa pun ceva gen Numele si prenumele si dupa porecla. vreau sa imi apara decat numele si porecla in paranteza