| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU... am o nelamurile, tableta este un fel de laptop si telefon? Spuneti-mi si mie mai multe pentru ca vreau sa imi cumpat una happy
FUNDA

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da ceva de genu', mai naspa ca laptopul dar mai bun ca unele telefoane happy

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Ca sa zic pe scurt tableta este un fel de laptop (nu telefon deoarece nu se poate pune cartela pe ea) fara cateva comenzi pe care le poti face cu laptop-ul. Cu ea poti face poze, sa scrii notite, sa intri pe internet si alte caracteristici pe care le are un telefon : calculator etc. Te sfatuiesc sa nu iti cumperi una foarte scumpa deoarece si cele ieftine au aproape aceleasi caracteristi cu cele mai scumpe numai ca difera firma, cate aplicatii in plus, sistemul de operare si marimea. Sper ca te-am ajutat kiss

| TPUSenior01 a răspuns:

Da este ceva de genul este foarte misto sa ai una de aia! Imi place foarte mult pacat ca nu pot sa imi cumpar si eu una! Dar da este foarte folosituare poti face poze dar nu vrbi la ea ca la cartela laughing doar pe net si in alte chesti! Ti-a sfatui sa iti iei una daca iti permiti :* Bafta [scuze daca am scris gresit gramatical

| UltimateFlame101 a răspuns:

Sall frate...ca sa intelegi bine iti explic asa:tabletele sunt "mijlocul" dintre laptop si telefon ele nu sunt un PC ci android sau IOS.toate tabletele sunt bune pe unele merg windows 8 dar pe altele nu.te poti juca jocuri mai complexe decat pe telefon poti folosi anumite programe(difera de la o tableta la alta) si merc mult mai rapid si mai placut. Au android de obicei mai mare dacat un telefon si le poti folosi ca sa vizionezi filme mult mai placut mai rapid si mai usor.Nu am ce sa-ti zic mai mult doar daca imi zici modelul ei dar in concluzie o tableta este foarte buna(poate la fel de buna ca un laptop dar intr-un fel diferit) accesibila si la moda! deci poti sa-ti iei fara grija dar ai grija la model(daca vrei spune-mi-l si iti dau sfaturi).
FUNDA?

| AdamEmanuel a răspuns:

Tableta ii un fel de telefon mai mare.Au acelasi comenzi, acelasi aplicatii ca un telefon cu sistem android sau iphone.Din punctul meu de vedere zic ca iti trebuie o tableta ca sa nu-ti omori telefonul laughing))