| bbyyyyyyyy a întrebat:

De curand vreau sa imi cumpat un iPhone 4 ( nu S )... acum am un telefon cu sistem de operqare Android, merita sa i-au iPhone-ul cu sistemul Apple? ma refer daca este mai bun sau asahappy

Răspuns Câştigător
| iamSeBy a răspuns:

Aaa, daca ai Smart 2 atunci da, se merita, dar am crezut ca ai un telefon asemanator, gen SII sau ceva asemanator, la acestea singura diferenta fiind sistemul de operare in mare.

6 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Nu merita doar daca esti un mare fan al marului muscat si vrei sa ai brandul iphone in buzunar, dar daca telefonul tau este pe android si de aceeasi valoare ca si un iphone 4 nu iti recomand doar in cazul precizat mai sus.

| iamSeBy a răspuns:

Mie, unu' imi place mai mult Android-ul si interfata lui. Acum depinde si de ce telefon cu Android deti tu in acest moment. Uita-te si tu la caracteristici de exemplu procesor, memorie ram, memoria lui etc si comparale cu ale iPhone-ului. Oricum, in mare, nu e asa mare diferenta intre ele. La iPhone e naspa ca nu poti sa bagi fisiere in el decat prin iTunes si nu are nici bluetooth si mai si pierde semnalul destul de des (proprie experienta). Alegerea e a tawinking

| bbyyyyyyyy explică (pentru iamSeBy):

Iti dai seama ca, daca aveam un telefon foarte bun cu android nu vroiam sa il schimb... am Vodafone smart 2, si voi face cum mi-ai zis : compar caracteristicile

| iamSeBy a răspuns (pentru bbyyyyyyyy):

Aaa, daca ai Smart 2 atunci da, se merita, dar am crezut ca ai un telefon asemanator, gen SII sau ceva asemanator, la acestea singura diferenta fiind sistemul de operare in mare.

| h5 a răspuns:

Iphonul cu iOS lui ruleaza mai rapid fata de Android, chiar daca hardware-ul e mai slab. Deci iti recomnad sa-ti cumperi daca vrei un OS simplu si usor de intuit. Bafta la alegere

| CCAdrian a răspuns:

Salut daca vrei un telefon simplu iti recomand Iphone 4 (foarte simplu ) dar daca vrei un telefon cu mai multe caracteristici iti recomand Samsung galaxy note n7000 ( inamicul direct al lui Iphone 4 ) Decizia e a ta! O si de ce e iOS mai mult mai bun ca android (mie mi se par la fel doar ca iOS este mult mai usor de utilizat nu ai cine stie ce multe functi ca pe android).O si nu e adevarat faptul ca iOS ruleaza mai rapid ca android chiar de curiozitate le-am facut un test sa vad cum merg si mi se par total identice(muzica, video, internet, gaming)Daca vrei un telefon cu un ecran mic si care sa fie destul de simplu iti recomand iphone 4 dar daca vrei un telefon cu ditamai ecranul si mai complicat iti recomand Samsung Galaxy Note n7000 sau Samsung Galaxy S2(S3 daca te tine buzunarul) Sper ca ti-am fost de folos. happy

| vladeanu a răspuns:

Da merita iPhone4 ruleaza cu ios care e mult mai bun ca android si faci bine ca iei 4 nu 5 sau 4s