| CorinaaM a întrebat:

am o problema cu calculatorul.Eu cred ca totul a inceput acum 2 saptamani cand l-am deschis, am intrat pe net si am facut ce facem de obicei, iar cand vroiam sa-l inchid am dat click pe "start", ca de obicei si apoi pe "turn off". Pe ecran a ramas doar imaginea de fundal si cursorul, doar atat ...nimic altceva. Am tinut apast pe butonul on-off de la unitate si atunci s-a inchis.L-am aprins peste 1 saptamana si totul era perfect normal, dar cand deschideam un tab nou(apasand cu butonul de unde misti paginile sus-jois =nu stiu cum se numeste= ) aparea google chrome deja instalat, cu toate ca eu nu-l instalasem iar cand am dat click (de pe google chrome) pe siteul www.goole.ro (asta fiind unul dntre site-urile de acolo) imi ziea intr-un colt cv de genul "install google chrome ",ceva care ma indruma sa intalez google chrome, cu toate ca el era instalat daca deschidem un tab nou. Asta nu e tot, nefiind ceva atat de important, dar acum o jumatate de ora vroiam sa intru pe youtube, sa ascult muzica dar am observat ca nu se conectase la contul meu asa ca am dat pe log in si mi-a aparut:This Connection is Untrusted
You have asked Firefox to connect
securely to accounts.google.com, but we can't confirm that your connection is secure.
Normally, when you try to connect securely,
sites will present trusted identification to prove that you are
going to the right place. However, this site's identity can't be verified.
What Should I Do?
If you usually connect to
this site without problems, this error could mean that someone is
trying to impersonate the site, and you shouldn't continue.
accounts.google.com uses an invalid security certificate.
The certificate is not trusted because the issuer certificate has expired.
The certificate expired on 7/19/2013 2:59 AM. The current time is 5/20/2024 4:57 PM.
(Error:code:sec_error_expired_issuer_certificate) If you understand what's going on, you
can tell Firefox to start trusting this site's identification.
Even if you trust the site, this error could mean that someone is
tampering with your connection.
Don't add an exception unless
you know there's a good reason why this site doesn't use trusted identification. si apoi e un buton pe care scrie : "Add exception...", exact asa, cu puncte de suspensie. Ce ar trebui sa fac? :-ss

2 răspunsuri:
| alin567 a răspuns:

Ai un calculator posedat laughing
Ai incercat sa descarci si sa instalezi chroome?

| CorinaaM explică (pentru alin567):

Nu, de ce sa descarc si sa insall daca nu vreau si in + nu m-ai ajutat cu nimic ...momentan