| NothingMore_Amy_1990 a întrebat:

Hey TPU~
Am o problema cu calculatorul. Nu ma lasa sa-mi descarc Minecraft pentru ca nu am Java actualizat. Asa ca urmez eu frumos pasii si merg sa-mi descarc noul Java. ^_^ Nimic pana aici. Daaaaar.
Cand e sa-mi descarc Java imi spune ceva gen : "Could not load the files, nu-stiu-ce is corrupt (parca asa se scria, nu?)". Ce trebuie sa fac ca sa inlatur problema?
P.S: Poate am probleme si sa descarc Minecraft... straight face Ati putea sa-mi dati si mie un link de download Minecraft (preferabil cea mai noua editite)? FUNDA si rate maxim big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa descarci de pe internet explorer. Daca acolo te lasa si nu mai zice ce zicea pe browserul tau care il folosesti, e posibil sa ai un virus in browser. daca e asa cum spun, dezinstalezi browserul si descarci altul de pe internet explorer. Vezi ce spune explorerul cand descarci java sau jocul acela.

2 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Intră pe Site-ul oficial Java și descarcă de acolo.

| NothingMore_Amy_1990 explică (pentru LTAA):

Umm...de pe situl oficial am incercat straight face La fel!