| ady9631 a întrebat:

am o problema mare cand am deschis pc-ul mi a aparut o pagina cu "log on windows user name si password dar nu stiu parola ca nu am avut asa ceva si nu sa mai intamplat ce sa fac pls ajutati-ma dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Poate ti-a pus cineva parola pe el! Singur nu se paroleaza big grin

Daca computerul e inchis si nu poti intra pe el decat cu parola porneste-l, apasa F8 si alege Safemode with Command Prompt Only. Acesta va boota in modul DOS unde poti reseta parola folosind comanda asta ->
Start --> Run, tasteaza CMD si apasa Enter. Apoi scrie comanda "net user USERNAME password", unde username este userul a carui parola doresti sa o schimbi, in cazul tau administrator si password este parola dorita. O sa ti se ceara sa introduci parola de 2 ori. Daca doresti sa o stergi (lasa userul neparolat) da click pe Enter cand iti va spune sa introduci parola.

Bafta!