| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu DVD writter-ul. La inceput am avut instalat pe calculator Windows XP, iar dupa ce mi-am facut W7, am bagat CD-ul placii de baza, a mers, iar dupa am bagat si CD-ul placii video. Atunci incepe sa se blocheze PC, merge foarte greu, stau aproape 1 min sa intru in My Computer si cand intru pe CD sta vreo 5 min, arata ca se incarca dar spre final ramane asa. Ca sa scot CD din PC trebuie sa dau restart pentru ca nu raspunde cand apas pe buton. Am mai facut odata windows-ul si face la fel, primul CD il ia, iar dupa se blocheaza. Ce sa fac?
Funda.

2 răspunsuri:
| Nestle a răspuns:

Face asa orice CD sau DVD as baga.

| ElHuron a răspuns:

Verifica daca driveru-l respectiv este compatibil cu Windows 7. Daca este compatibil poti downloada driverul de pe siteu-l sau, si sa-l instalezi direct(in caz ca CDu-l este de vina).