| PurpleKusH a întrebat:

am si eu un pc si cand vreau sa il pornesc unitatea merge pornesc si monitorul dar pe monitor se vede ecranul albastru si imi arata scris no sync ca si cum nu e conectat in el cablul dar verificat si sunt introduse bine toate cablurile

Ce sa fac? Dau funda cine ma ajuta

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Salut!

Sunt cateva variante.
Poti incerca sa scoti RAM.ul si sa il bagi din nou in slot. Mai ai optiunea de a intra in BIOS si vezi acolo daca sunt toate componentele ok sau schimba monitorul.
In principiu, e posibil sa fie de la RAM.
O alta varianta e sa verifici pinii sau piciorusele din capetele cablurilor de la monitor si unitate. Sa nu se fi rupt vreunul.

O zi buna!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La astea vechi atatea pot fi de doar daca esti acolo afli ce are e dificil poate fi placa video, ram, mufa bagata prost am intarnit situati

| EnvyU a răspuns:

Baga cablu din placa video in mufa de pe placa de baza.

| Roxin a răspuns (pentru EnvyU):

Pai da, dar la ce bun? O sa aiba rezolutie VGA si nu cred ca asta e ideea. Omul vrea sa foloseasca placa video, ca de-asta o are in PC.