| price a întrebat:

am sistemul de operare windows 7, daca conteaza asta, iar internetul il am prin modem de la digi, cunoasteti vreo solutie care sa-mi mareasca vireza sau semnalul. O modalitate de a-l face mai performant... funda:d

Răspuns Câştigător
| EuPentruToti a răspuns:

Da, ar exista una... dar diferentele nu prea sunt mari :
>Start
>Scrie gpedit.msc si intra pe programul gasit
>Sub Computer Configuration apasa pe [>] de la Administrative Templates
>Dupa pe [>] de la QoS Packet Scheduler
>In dreapta au aparut niste foldere, dai 2xclick pe Limit reservable bandwidth
>Acum bifeaza Enabled si scrie in casuta de jos unde scrie 20, inlocuieste cu 0
>Apply si OK
Bafta!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai ai putea sa schimbi aparatul efectiv, sa il decodezi, sau solutia lui @eupentrutoti

| florin1979 a răspuns:

Incearca cu optimizatoare de internet http://download.chip.eu/ro/Ashampoo-Internet-Accelerator-3.20_930118.html are trial 40 de zile, vezi daca esti multumit!

| Ghost a răspuns:

U chiar esti noob nu poti face nimic decat daca vb cu ei sa il maresca ceea ce te costa asa ca cat ai limita nu poti sa sari peste asta thumbs u for u