| ViorelMarian a întrebat:

As avea si eu o mica problema.
Mi-am achizitionat un modem Vodafone k3772 si dupa ce am consumat cei 3GB trafic am inserat in modem o cartela de frog(telekom) si am constatat ca dupa ce am facut setarile nu merge decat sa utilizez internet explorer pentru a deschide orice pagina pe cand pe google chrome, mozila si opera nu pot deschide decat paginile google, facebook si youtube restul sunt restrictionate.
Cunoasteti vreo setare care sa imi permita utilizarea internetului si pe restul browserelor?
Tin sa mentionez ca utilizez sistemul de operare Windows 7 SP1 ATENTIE nu este piratat am cd original.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Problema nu este de la browsere.Ci de la el.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este codat in Vodafone.

| ViorelMarian explică (pentru darrio2007):

Nu este codat laughing)) pentru ca imi functioneaza cu setarile de cosmote doar ca imi merge doar pe internet explorer.
Am citit si pe internet si acest modem este decodat pe orice retea
problema este ca nu pot deschide de cat facebook google si youtube pe celelalte browsere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ViorelMarian):

Am si eu ca si tine modem vodafone.Am bagat sim de Orange dar nu merge. e codat, daca bag cosul simului nu se conecteaza.trebuie sim din aceeas retea cu modemul.

| darrio2007 a răspuns (pentru ViorelMarian):

Esti sigur ca nu este codat?

| ViorelMarian explică (pentru anonim_4396):

Daca bagi o alta cartela in acest modem automat nu iti merge conectarea cu programul de la Vodafone dar daca ai windows 7 sau windows 8 poti sa faci setarile manual si iti merge dar dupa cum am spus doar pe internet explorer ( cel putin varianta 9) si sa ai instalat net framework

| ViorelMarian explică (pentru darrio2007):

Sunt sigur ca este decodat... am citit pe internet ca modemurile codate pe o anume retea au nevoie de un cod de deblocare in momentul cand inserez alta cartela decat cea de la provident. Dar mie fara nici o problema imi citeste toate tipurile de cartele SIM. de aici deduc ca este decodat.

| darrio2007 a răspuns (pentru ViorelMarian):

De acord cu tine in aceasta privinta.Si nu ar fi trebuit sa mearga?

| ViorelMarian explică (pentru darrio2007):

Ar fi trebuit... dar nu inteleg de ce nu lucreaza si pe celelalte browsere pur si simplu imi da eroarea "no internet conection" ai vreo idee ceva sau vre un alt browser in afara de chrome, mozila si opera?

| darrio2007 a răspuns (pentru ViorelMarian):

Ar mai fi Internet Explorer 10.

| ViorelMarian explică (pentru darrio2007):

Am facut update la internet explorer 11
mai nou cred ca este de la provident
deoarece am inserat cartela la cineva care are un modem de la cosmote si se pare ca este intampinata aceiasi problema.
multumesc pentru ajutor

| darrio2007 a răspuns (pentru ViorelMarian):

Problema nu este de la browsere.Ci de la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai laptop, i-ati un wirelles cu bataie mai mica la 5-60 de lei si bagi simul ala sau altele in wirelles.Asa poti prinde orice in orice browser.