| MaskedMan a întrebat:

Hey TPU!
Am un Iphone 5 codat in ICloud.
Am glich-uit putin sistemul si am aflat IMEI-ul
Ce pot face? Exista vreun program de scoatere al ICloud-ului? Sau poate sa se decodeze? Si daca da cam cat costa.
Multumesc

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e blocat in icloud fie il arunci fie il vinzi pentru piese si cam atat

| danutzu96 a răspuns:

Ce a zis suntserios este valabil. Se considera ca daca este blocat in ICloud este furat si nu ti-l face nimeni.

| MaskedMan explică (pentru danutzu96):

Sa fie clar eu nu l-am furat. L-am gasit pe jos blocat si nu glumesc laughing Ce bafta am avut big grin... Mai putin faza ca e blocat...lol

| mari9999 a răspuns:

Nu exista program care sa ti-l deblocheze, poti sa te duci la un gsm care decodeaza, se trimite imei-ul tau pe serverele din america sau de unde provine, dar costa de ex daca e blocat si nu ai mesaj te costa 500 lei daca e blocat cu mesaj 700 lei