| Florin_Clau_1998 a întrebat:

Hey,Tpu.Am un laptop Acer Aspire 5742Z,cu un procesor de 2, 13 GHz si 3 GB RAM.As dori sa stiu daca pot adauga 8 GB RAM.Pentru cel mai bun raspuns, dau funda! XD

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptopul tau suporta max 8 GB RAM. Deci, ii mai poti adauga memorie, dar nu se va vedea in jocuri sau video hd fiindca placa video e integrata, de doar 128 MB RAM.
Cand cumperi laptop, intotdeauna sa te uiti dupa cele cu placa video dedicata si cu cat mai multa memorie video.

| Florin_Clau_1998 explică (pentru anonim_4396):

Pot schimba placa video la el? Adica sunt un mare gamer si nu mai suport lag-ul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florin_Clau_1998):

Nu poti, fiindca e integrata in placa de baza. Poti schimba doar laptopul cu unul care are o placa video dedicata.
Lag ai in jocuri exact din cauza lipsei unei placii video puternice.

3 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Da. Suporta maxim 8 GB RAM, deci poti adauga inca 5 GB(sau scoti aia 3 GB si bagi alti 8 GB noi).