| TheHobbitHere a întrebat:

am vrut sa imi instalez windows 7 dar cand deschid PC-ul imi zice: No boot device available- strike f1 to retry boot, f2 for setup utility
No boot device available- strike f1 to retry boot, f2 for setup utility.
Cum sa fac sa mearga?

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Verifica ca ai scos toate stickurile usb din calculator si de asemenea ca nu sunt dvd uri in unitate sau sd carduri in unitatea de sd card daca ai.

Apesi f2 si specifici apoi ca primul in ordinea de bootare sa fie harddiskul.

| MskDesign a răspuns:

Intra in bios si vezi daca la first boot device este selectat hdd-ul.

| Public22 a răspuns:

Salut, incearca cu alt windows, cred ca nu iti citeste cd-ul. In bios sunt facute setarile pentru first boot cd/dvd rom din cate imi dau seama, deci daca era windowsul bun mergea. Succes!

| DjNick112 a răspuns:

Eu cred ca nu iti buteaza hdd-ul, ori s-a dereglat ceva din bios ori nu ai instalat cum trebuie win, incearca prima varianta intai, apoi vezi cu windows

| David_New_1992 a răspuns:

Încearcă cu alt dvd. Nu ți-l recunoaște ca bootabil.
Poți încerca să apeși F1 dar nu va ajuta.