| LittleBeea a întrebat:

As vrea sa stiu daca exista carduri de memorie pentru RAM, sa mi-l pun in telefon pentru ca memoria RAM e aproape plina...stiu cum sa o golesc dar nu scade foarte mult. Mersi anticipat!happyDau FUNDA

4 răspunsuri:
| KhludCiprian a răspuns:

Raspunsul e: nu se poate. Memoria e lipita fizic pe "placa de baza" a telefonului.

| BpBycaBestEVer a răspuns:

Memoria RAM? O.o? Sau cumva HDD-ul? In memoria ram sunt stocate procesele telefonului. Daca le inchizi se va elibera.In cazul in care nu ai loc pentru a instala o aplicatie...atunci vorbim de HDD.(Hardisk)-daca nu am dreptate te rog sa ma corectezi cu niste argumente.

| LittleBeea explică (pentru BpBycaBestEVer):

Este vorba de memoria ram. Imi inchid aplicatiile regulat, dar nu se elibereaza decat in jur de 200...in conditiile in care eu am 800 si ceva disponibil...si probabil pentru ca nu se elibereaza foarte mult telefonul imi merge foarte greu

| darkmycs1 a răspuns:

Nu exista asa ceva dar daca vrei memorie dai reformat si gata