| cosmin3confuz a întrebat:

Care produse te tin mai mult timp sau sunt mai durabile : tastatura/gamepad/mouse wireless sau cele obisnuite cu fir? Vreau sa imi cumpar din astea wireless dar am mai auzit de la unii altii k nu te tin mult timp. Este adevarat? Mentionez faptul ca vreau cu wireless deoarece ma enerveaza sa am prea multe fire la unitate crying. Funda cine imi explica!

6 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Eu am tastatura de ceva timp, şi încă o mai am şi acum. Eu scriu cam mult, cred. Dar nu cred ca s-ar strica dacă aş scrie abuziv. Mi s-a mai stricat o tastatură vărsându-i accidental apă.
Cât despre mouse, m-a ţinut vreo 3 ani, în ultimele luni mi se tot bloca mouse-ul, dar îl deblocam scoţând mufa şi băgând-o la loc. Acum am alt mouse.
N-am avut niciodată tastatură/mouse fără fir şi nici nu-mi doresc. Plus că habar n-am care ţin mai mult şi care nu. Am fost la cineva acasă şi avea mouse fără fir şi nu ştiu de ce mergea cursorul greu.
Oricum, pa.

| LivingLouder a răspuns:

La mine tastatura a tinut mai mult dar in general depinde de marca

Răspuns utilizator avertizat
| 5yr0Kk a răspuns:

Multa lume zice ca cele wireless nu sunt bune ca nu stiu ce
nu e asa...eu am in kit wireless tastatura +mouse de aproape doi ani si merg impecabil chiar de la 8 metri de pe canapea doar ca consuma cam multa baterie si am luat 4 acumulatori pe care ii incarc odata la 2 luni...
se descurca mai prost in gaming(de ex CS) cele wireless in general
depinde ce vrei gaming sau office
daca te imtrebi ce am eu am un Genius Slimstar I815

| Ancaaa23456 a răspuns:

Eu am avut produse wireless de cand am calculatorul si mereu am crezut ca sunt mai bune. Singurul inconvenient este faptul ca trebuie sa le cumperi baterii si sa le pui la incarcat, dar se rezolva. Mi se par mai bune si pentru ca nu ai nevoie de mouse pad.
P.S.: Eu am aceeasi tastatura si mouse wireless de cand am calculatorul, adica de aprox. 9 ani si nu mi s-au stricat absolut niciodata. Dupa parerea mea, sunt mai bune decat cele cu fir.
Sper ca te-am ajutat!

| MariusWar a răspuns:

Ai mai super ala ca wires dar as mai tari ala cu fir cine mai mult