| Alextrick a întrebat:

cum fac sa mai "golesc" din partitia C: pentru ca e PLINA si daca dau disk cleanup imi arata windows installer sa selectez niste lucruri si dp aia sa selectez official windows nu stiu cum si nu il gasesc in pc cum fac sa o golesc pentru daca sterg normal imi ia mult si nu reusesc nimic! PS:sunt incepator!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program'. Selectezi programul din cadrul lista, si click pe 'Uninstall' (Eliminati)->>> aici se dezinstaleaza toate programele nefolosite.
Apoi intra in My Computer ->si muta filmele si muzica de pe partitia C: pe o alta partitie. La fel si pozele, documentele etc.Ce nu iti mai trebuie arunca la cosul de gunoi dar nu uita sa golesti si cosul.
Acum intra in My Computer->click dreapta pe partitia C si-> Disc cleanup pentru disc ->sterge fisierele temporare(elibereaza spatiu) Tot aici poti sa faci si defragmentare disc.

Bafta!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| asman a răspuns:

In primul rand, nu tine foldere cu jocuri, muzica si poze in partitia C - pe Desktop sau in My Documents. Asta am vazut-o la foarte multi incepatori.