| MVRIVN a întrebat:

Cum pot juca jocuri de playstation 3 pe playstation2?

Răspuns Câştigător
| CristiPalidu a răspuns:

Fiindca hardware-ul de pe ps3 este mult mai performant decat cel de pe ps2. Gandeste-te la un pc low-end din anul 2003, si la unul high-end din 2013. PC-ul din 2003 nu poate rula jocurile actuale, ci decat jocurile de pe vremea lui. Dar un PC high-end din 2013 poate rula jocurile actuale, cat si cele pe care le putea rula si celalalt

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da frate. Poti. Dar sa stii ca si pe ps1 poti sa te joci jocurile de ps2, si cele de ps3. Dar astia au lansat asa ps-uri ca sa fraiereasca lumea. Si cu ps4, asta, e vreajeala. DOar daca ai un ps1, te poti juca, nu iti trebuie ps4, nu...

| Radu284 a răspuns (pentru sltlp):

Raspunsul asta ar trebui sa primeasca funda!

| CristiPalidu a răspuns:

Nu poti. E ca si cum ai vrea sa joci jocuri de PC pe Nokia 1100 straight face

| CinevaNou a răspuns:

In primul rand gasesti un marker si un corector. Apoi dai cu corectorul peste 2 si scrii cu markerul 3. Acuma ai playstation 3 si poti juca ce vrei.

| BassHunter13 a răspuns:

Nu poti ..sunt compatibile doar cu ele!

| maxb a răspuns:

Nu ai cum deoarece grafica pentru jocurile de PS3 este cu mult superior fata de ce poate PS2.

| MVRIVN explică (pentru maxb):

Dar dc jocurie de ps2 merg pe ps3? smug laughing

| maxb a răspuns (pentru MVRIVN):

Pentru ca merg laughing

| CristiPalidu a răspuns (pentru MVRIVN):

Fiindca hardware-ul de pe ps3 este mult mai performant decat cel de pe ps2. Gandeste-te la un pc low-end din anul 2003, si la unul high-end din 2013. PC-ul din 2003 nu poate rula jocurile actuale, ci decat jocurile de pe vremea lui. Dar un PC high-end din 2013 poate rula jocurile actuale, cat si cele pe care le putea rula si celalalt

| Sinetricu a răspuns:

Nu ai cum sa faci asta

| Iosif_Liviu_1997 a răspuns:

Care este diferența dintre PS1-2-3 și 4?