| robertdaniel95 a întrebat:

Hey TPU.
Daca placa video este integrata inseamna ca slot-ul este agp?
Am nevoie de un raspuns cat mai repede, dai funda
Ms

Răspuns Câştigător
| brandiburu a răspuns:

Daca placa video este integrata inseamna ca nu discuti de slot-uri AGP sau PCI-E. E integrata, de obicei in placa de baza si isi ia memorie din RAM.
Neavand memorie dedicata si neavand o arhitectura gandita special pentru anumite performante, fiind gandita cat mai "universal" => performantele sunt mai mici.

AGP este practic stramosul PCI-E-ului. Era o mufa de culoare maro inchis (de obicei) si nu se mai foloseste de ceva vreme.