| Runa100 a întrebat:

De o buna bucata de vreme ma tenteaza sa ma apuc de fotografie.Dar nu orice fel, ci eu vreau sa fotografiez pisici. E ceva elegant pana si in felul in care respira ele...
Oricum, ideea este ca as vrea un sfat(preferabil de la cei cu ceva experienta) in legatura cu aparatul foto care mi-ar trebui.
In prezent detin un Fuji Finepix S2980, dar nu am lucrat aproape deloc cu el si nu stiu daca e bun in domeniul asta s-au imi trebuie altul. Multumesc anticipat TPU :3

Răspuns Câştigător
| Admunssen a răspuns:

Foarte frumos, succes! Insa pentru fotografii reusite sunt necesare doua elemente. Fotograful si in aceeasi masura camera. Aparatul tau este mai mult decat pentru incepatori. Iti recomand sa te inscrii pe forumuri de profil si sa citesti cateva reguli de care trebuie sa tii cont intr-un cadru. Dupa ce castigi experienta, ai nevoie de un aparat cu cat mai multi pixeli, (sa ai de unde decupa subiectul dintr-un cadru inedit), de preferat un DSLR. Pana atunci, spor la treaba!

4 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Eu am un Nikon COOLPIX P530 si sunt foarte multumit de el..nu spun ca e neaparat cel mai bun ci spun doar ca eu sunt multumit de el.happy

| einsteinchen a răspuns:

Spune ce doresti sa faci cu fotografiile respective: sa le vinzi sau doar de hobby?
In functie de asta va trebui sa te gandesti la un aparat foto mai mult sau mai putin performant.