| AlcolicSmile123 a întrebat:

Disper cu imprimanta ( HP Photosmart C4600 Series ). Culorile calde ( rosu, roz, galben ) le imprima perfect dar albastru, verde, violet etc. NU. Verdele il scoate galben, albastrul galben sau rosu foarte sters. Am schimbat cartusul de 2 ori, ce naiba are? Alb-negrul il scoate perfect, vina programului nu e... Dati-mi o solutie, va rog!

6 răspunsuri:
| Catalin970 a răspuns:

Incearca sa ii dai o curatare la capetele de imprimare.Se poate sa se fi uscat cerneala sau sa fi ajuns mizerie pe capul cartusului.Gasesti optiunea de obicei in meniul imprimantei.

| AlcolicSmile123 explică (pentru Catalin970):

Am incercat.Nu merge.

| Catalin970 a răspuns (pentru AlcolicSmile123):

Banuiesc ca e ceva din software daca zici ca ai cartuse noi si imprima bine culorile calde.E ceva la culorile reci. Poate spectrul de culori e setat doar pe cald si de aceea iti inlocuieste culorile.Si eu am un HP Deskjet 3070A dar nu am patit niciodata ceva de genul.

| AlcolicSmile123 explică (pentru Catalin970):

Desi, cand am sters, am vazut ca toate culorile erau norale si se luau.

| SasNetRomania a răspuns:

Posibil acel cartus sa fie pe terminate cel colorat zic. sau sa nu mai faca bine amestecul, trebuie desfacuta si curatata.
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| Doctorfishadi a răspuns:

Schimba cartusul!