| GEORGE a întrebat:

e ceva ce nu stiu la calculatorul meu. am windows xp si router wireless de la romtelecom dar nu m-am intrebat niciodata daca merge sa il setez sa sa intre pe net fara fir (adica sa stabilesc conexiune wireless) si azi cand am incercat am constatat ca nu e ca la windows 7 si nici nu imi apare vreo optiune de unde sa setez asta. deci intrebarea mea este: la dextop nu se poate seta wireless-ul sau nu stiu eu cum? dau fundita si va rog sa-mi scuzati greselile de exprimare dar ma cam grabesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a putea avea internet wireless pe pc iti trebuie un adaptor wireless si abia apoi trebuie sa setezi conexiunea internet wireless, intrand prin Start/Control Panel/Network Connections/Create a new Connection si iti intra o fereastra de instalare, New Connection Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Craciun Fericit!

| GEORGE explică (pentru Ioandelasal):

Merci am afla si eu, craciun fericit si tie.

1 răspuns: