| anonim_4396 a întrebat:

Doresc ca fac o conexiune dial up prin router wireless ca sa am net si pe aptop si pe PC prin cablu.Stiu ca est eposibil, dar mai exact vreau sa stiu. Pentru dial up ca sa am conexiune de la romtelecom am un user si o parola, deci acest user si parola trebuie sa le setez pe router.Cine ma ajuta si pe mine cineva?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Setezi routerul pe ppope si bagi userul si parola date de romtelecom iar la pc/laptop te conectezi prin cablu/wireless fara setari aditionale.

1 răspuns:
| filipm2001 a răspuns:

Salut,
conexiuniel dial-up se fac prin linia de telefon, si eu inca nu am vazut routere wireless cu intrare de telefon. Mai este cazul in care ai un provider de internet care la conectarea la retea prin cablu de retea (UTP) iti va cere un user si o parola. Dar se numeste conexiune DSL cu ceirnta de user si password si nu dial-up. In cazul acesta, trebuie sa gasesti in instructiunile venite cu router-ul cum sa intri in programul de instalare, care iti va cere toate datele pentru a se instala singur la conectare.
Succes;)
http://goo.gl/Dq6PQ