| Faby3322 a întrebat:

Stiu ca suna ciudat dar as vrea un program cu care sa pot crea alte programe gen daca dau clik undeva sa se intample ce vreau?

Dau

9 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Eu ti-as recomanda pascal sau c++.In clasa a Vi-a vei avea nevoie de ele!

| Spawny24 a răspuns:

C#
Gasesti orice comanda pe net. Deci nu e atat de greu.

| suntserios a răspuns (pentru Spawny24):

Important e sa stii ce faci cu ea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista program care sa faca programe. exista limbaje de programare care sa faca programe.

Alege intre

c
c++
c#
java
pascal
delphi
php
visual basic
fortran
python
perl
javascript
ruby.

aa ai nevoie de vreo 1-2 ani sa prinzi bazele. spor la invatat.

| pikaღ a răspuns:

Nu cred ca noi avem un astfel de program, doar cei cu multttttta experienta.happy

| AleXandrUavfc a răspuns:

Explici de parca ai avea 9 ani... si oricum sa stii ca nu e atat de usor...

| Faby3322 explică (pentru AleXandrUavfc):

Chiar am 9 ani si pana la urma ai un raspuns?

| BANN3R a răspuns (pentru Faby3322):

Ce doresti tu se numeste programare.
Visual Basic 6.
incearca asta

| vip002 a răspuns:

Cauta pe videotutorial sau pe youtube!