| Panteraa a întrebat:

Un driver pentru sunet? Daca puteti sa imi ziceti si cum sa il instalez sa mearga ca nu prea ma pricep.

8 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Scanează pentru drivere lipsă sau actualizări cu Driver Genius -> http://goo.gl/abUJcC
Îl instalezi ca pe orice program, e gata activat, îl rulezi, dai pe Start scan, apoi clic pe download la driverul de care ai nevoie, aștepți să se termine descărcarea, apoi dai install.
Dacă ai vreun CD cu ele, atunci îl poți folosi, deși metoda cu driver genius e mai rapidă (eu folosesc drp.su, nici nu mai știu pe unde am discurile).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Dupa ce instalezi win, verifica in up-date-urile de Win daca nu cumva a gasit si driverul de sunet.
2. citeste pe placa de baza producatorul si codul, apoi intri pe site-ul producatorului la Support si cauti exact placa de baza cu codul care l-ai citit pe ea si acolo trebuie sa gasesti driverul.

| ÎngerCretin a răspuns:

Realtek Audio HD foarte usor de instalat.
http://www.realtek.com.tw/......Check.aspx

| Panteraa explică (pentru ÎngerCretin):

De ce nu ma lasa sa descarc?

| ÎngerCretin a răspuns (pentru Panteraa):

Habar nu am. Mie mi se descarcă.

| Sheldon a răspuns:

Daca ai manualu de utilizare de la placa de baza poti incerca sa cauti la sectiunea AUDIO modelul placii audio
Dupa care cauti pe google un driver pentru aceea placa audio

| ςσsmiη a răspuns:

Realtek Audio HD, se instaleaza la fel ca orice program nu trebuie sa faci nimic special, doar sa dai restart cand iti cere el adica dupa instalare.

| Tennye a răspuns:

Pai vezi daca ai CD/DVD pentru el daca nu cauta pe google