| ContNmc7 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, am o tableta cu o problema, acolo unde trebuie sa intre mufa de la incarcator, tablita aceea este mai in spate si cand o bag la încărcat nu se incarca din cauza aceasta. Va rog, stiti alta posibilitate sa o incarc?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar sa mergi la un service sa repari chestia aia unde bagi mufa. Ai fortat-o si ai stricat-o.

| LoVeMoThErS a răspuns:

Portul micro USB,respectiv Type-C, s-a dezlipit de pe PCB(sau la unele modele mai exista in zona cu porturile un mini PCB care le contine pe toate acestea la un loc, acesta fiind mult mai usor de schimbat, decat sa se relipeasca portul de incarcare), cel mai bine mergi la un service autorizat si se ocupa ei de reparatia acesteia.
Funda?