| Apanda1013 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Mi-am reinstalat windowsul si pozele de pe dekstop nu am apucat sa le salvez. Acum am alt windows si nu imi nai gasesc nicio poza. Am vreo sansa sa le pot gasi si sa le salvez? Va rog dati-mi un program sau daca stiti un specialist!

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

La revedere! Dacă folderul era pe desktop atunci erau clar în C. Partiţie pe care ai formatat-o când ai schimbat Windows-ul. A formata înseamnă a şterge. TOT ce e pe partiţia respectivă! Nu mai găseşti pozele pentru că le-ai şters definitiv.

Nu, n-ai şansa. Sunt programe care susţin că-ţi recuperează fişiere pierdute, dar merg prost spre deloc. Când merg recuperează doar ce vor ele, iar asta coincide rar cu ce vrei tu. Plus că le recuperează incomplet şi adesea nici nu le poţi deschide.

Te-a mâncat în fund, acum scarpină-te. Adio poze. Altă dată mai multă grijă.

| Cronki a răspuns:

Depinde cât de mult spațiu ai in C:
Depinde cum ai făcut formatarea. Dacă ai dat format NTFS quick, șansele sunt de 50-80 sau chiar 100%.
Nu mai pune nimic in C:
Inceracă cu programele date mai sus. Cu sigurantă mai poți recupera, pentru că la formatare rapidă nu se șterg filele la propriu, ci doar informația ataștă acelor file. Success!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti incerca un program de recuperare gen Recuva, dar daca ai formatat partitia la instalarea noului Windows slabe sanse sa gasesti ceva

| K0sti a răspuns:

ICare data Recovery, dar slabe sanse!
Citeste: http://bit.ly/1vKNRSV

| dannyel86 a răspuns:

Recuva, Pc Inspector File Recovery sau Easeus Data Recovery.
Unele dintre ele fac o treaba foarte buna, chiar si dupa formatare hard, de aceea nu ezita sa le incerci (mai ales ca primele doua sunt la liber). Foloseste surse sigure, ferite de virusi (site-urile oficiale).