| Andrey852249 a întrebat:

Vin si eu astazi cu o intrebare! Se poate pune Mac os X pe calculatoarele obisnuite (care nu sunt de la Apple), si daca s-ar putea cum as face un stick bootabil cu mac os?(dau funda!)

1 răspuns:
| Zaygon a răspuns:

Da se poate dar trebuie sa indeplineasca anumite cerinte. Eu am reusit sa imi pun OS X pe NUC dar nu recomand pentru ca sistemul asta de operare e cretin(nu poti copia nimic pe un HDD extern in format ntfs sau pe stickuri si multe altele, ca sa copiezi ai nevoie de ceva aplicatie care sa deblocheze asta).
Ai pe siteul asta toate detaliile http://www.tonymacx86.com/
Comunitatea e mare si te ajuta.
Si nu merge cu stickul bootabil obisnuit, trebuie facut bootabil dintr-un mac real sau trebuie instalat intai in masina virtuala si apoi facut din ea facut stickul. Lasa-mi mesaj daca vrei sa iti dau mai multe detalii.