| Stephan142 a întrebat:

Vreau sa imi fac root la telefon sau tableta cu framaroot.Ideea e ca pe telefonul meu actual (s4) nu merge iar pe telefonul vechi(s3 mini) din nou...nu merge.Am intrat pe site-ul oficial si scria ca pentru s3 mini si s4 nu merge pana acum...dar cica ar merge pe tablete dintre care si pe galaxy note 10.1.Si....nu nu imi merge nici pe tableta... porneste sa instaleze root-ul dar se blocheaza si iese din aplicatie...Mi-am intrebat colegii daca lor le merge si da lor le merge framaroot fara probleme...ce sa fac? nu as vrea sa fac root cu ajutorul calculatorului pentru ca sunt mai multe riscuri...

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Root la nici unul nu se face cu framaroot ca nu e recomandat.
Tinand cont ca is Samsung, poate ar merge cu towelroot, dar nu garantez. Root faci la toate cele 3 cu odin si recovery+supersu zip.

| Stephan142 explică:

Pe s4 si s3 mini nu a mers cu towelroot.Nu-l instala(pe tableta nu am icercat...iar cu odin...imi cam prind urechile...imi spune ca "SuperUser access is needed, but could not be acquired.Are you rooted and did you give permission?"...m-am gandit ca tine de recovery+supersu zip. P3 care nu l-am gasit...imi mai poti da idei sau ma poti ajuta cu odin?