| miau63 a întrebat:

Hey! Vara trecuta am fost la mare si mi-a intrat apa in telefon(am un Nokia 5250) si se deschide dar nu se vede nimic pe ecran. Ce credeti ca s-a intamplat? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| fromthehood a răspuns:

Pentru ca a intrat apa sarata, trebuie desfacut si curatat cu alcool de contacte. (la service) nu se aprinde ecranul pentru ca e stricat. de incercare baga cartela in el si suna sa vezi daca primeste semnal, sunet, daca merge microfon etc. sa stii daca merita sa schimbi ecran