| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Hey! Vreau sa imi deschid un canal de Youtube unde sa fac nightcore. Am nevoie de programe pentru
-sound
-a scrie versurile peste imagine
-a le sincroniza
-switching vocals
Puteti sa imi dati si likuri cu tutoriale?

15 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Sunt multe programe...
Raspunsul ar fi : talent si rabdare.

Incearca sa faci numai melodii pe care nu le gasesti deja. Altminteri o sa le faci degeaba.

Programe care te pot ajuta sunt
Audacity - pentru melodii
Windows movie maker pentru poze

Sau putin mai avansat la melodii - Virtual dj.
https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+make+nightcore

https://www.youtube.com/watch?v=O902UpT6NC4

https://www.youtube.com/watch?v=JyZH0ZgMzvA

Cat despre IT-isti. Nu prea ai cum sa fii cel mai bun in domeniu.
Poti sa fii doar genial. Fiecare domeniu avanseaza cu timpul asa ca tu trebuie sa inveti si sa te tii dupa el.

Asa este si la canalul tau. Nu o sa ramai mereu la faza de movie maker daca vrei sa ai multi subscriberi. Trebuie sa adaugi ceva cu timpul.

Succes!

| Cinevacatoatalumea explică (pentru RainmakerX):

Ceva pentru switching vocals?

| RainmakerX a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Tutoriale pentru asta nu stiu unde gasesti dar se pot face in audacity.
Ai nevoie de ceva experienta totusi. Incearca sa faci lucruri de baza la inceput.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru RainmakerX):

Asta e primul meu nightcore. Cum ti se pare? https://www.youtube.com/watch?v=IfKYdJRWyGY

| RainmakerX a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

L-au mai facut si altii inainte dar in principiu este ok.

| RainmakerX a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Imi place 1 lucru... avansezi pe zi ce trece laughing
Tine-o tot asa. Este mai bine.

| Clorox a răspuns:

Nu face asta, avem destui care fac asta, o sa fie futil.
Plus ca o sa ai probleme cu copyright si nu cred ca ai vrea, cel mai bine este s-o lasi balta.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Clorox):

Daca ma apuc de un lucru nu il las. Niciodata sa nu spui niciodata.

| Clorox a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Iti urez bafta dar nimeni nu cauta ceva ce este deja de 7 ori pe Youtube.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Clorox):

E ca si cum zici de ce sa te faci IT-ist cand sunt asa de multi IT-isti. Raspunsul e evident-pentru ca iti place si poate vei deveni cel mai bun din domeniu, in loc sa te intrebi ce ar fi fost daca...

| Clorox a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Exemplul dat de tine nu este bun.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru Clorox):

Asta e primul meu nightcore.Iti place? https://www.youtube.com/watch?v=IfKYdJRWyGY

| Clorox a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Sa zicem... E dragut happy