| MoonDreamers a întrebat:

Heyy am o problemă. Când îmi deschid laptopul, după logo îmi apare un ecran negru şi aşa rămâne.Ce să fac?
(Windows 8)
Dau funda rapid

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Probabil ai probleme din cauza unor update-uri nefinalizate sau probeleme de regsitri.
Foloseste windows repair sau system restore sa remediezi.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Urmareste Led-ul Hard Disk-ului!
1. Daca este aprins si palpaie din cand in cand, atunci probabil se face upgrade sau ai bad-uri pe disk. Lasa-l sa-si termina treaba (update-ul complet poate dura chiar si aproape o zi pe un laptop mai slabut), dupa care verifica starea hard disk-ului (prin comanda "chkdsk C: /f /r" - fara ghilimele happy ), intrand in safe mode imediat dupa pornire.

2. Daca sta mai mult stins si palpaie doar din cand in cand, atunci ai ceva driver defect sau rezolutia dereglata, poate e bine sa reinstalezi windows-ul complet, inclusiv driverele.

Daca nu te descurci, apeleaza la un specialist sa-l depaneze.

| Live4Ride a răspuns:

Cred ca trebuie sa faci reinstall! iti recomand win 10 care e mai stabil