| DyannaDya a întrebat:

Heyy TPU! Aveam un monitor vechi si acum de curand ne'am cumparat unu nou de la Philips.Este de acela modern care arata ca un televizor cu margini negre.De cand am cumparat monitorul asta de fiecare data cand aprind caculatorul merge vreo 10 min normal dupa care se tot blocheaza.Nu facea asa la monitorul vechi. P. S.:placa video nu o avem in calcultor pentru ca e stricata dar nici la monitorulvechi nu o aveam si mergea bine calculatorul.Merge bine si apoi se blocheaza pentru ca nu are placa, are virusi sau ii trebuie alt windows? Multumesc de rasp. Cel mai bun primeste Fuunda!:X

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Și eu am cumpărat monitor de la Philips.
Eu nu am placă video separată, că este în placa de bază.
Ai instalat driverele de pe cd-ul, de la furnizorul monitorului?
Dacă nu ai făcut-o fă-o!

| CautNume a răspuns:

Omg.ce se lauda lumea ca are monitor nou.hmm.oricum nu credeam ca mai exista useri pe TPU cu monitoare vechi si pe deasupra sa se si laude de unu ` noulaughing

| LiGhT015 a răspuns:

Am avut aceia-si problema.Pur si simplu atunci am scos toate firele de la procesor si l-am scuturat cu ventilatorul big grin. Dupa aia totul mergea ok.Incearca si tu dar daca nu se va rezolva scoate de pe internet Avast-Antivirus e posibil ca calculatorul tau sa fi fost infectat cu virusi.Sau in ultimul caz du monitorul la reparatie.Bafta!