| Deserth a întrebat:

Hi TPU! Un procesor de sunet egalizator graphic, se poate conecta la PC Desktop? sau la amplificator Pioneer ak 20? Mai exact cu ce mufe si cabluri as putea? Am vazut ceva procesoare sunete la eMAG pe site. Ajuta mult la calitatea sunetului?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La interconectarea dispozitivelor audio, in afara de mufe, trebuie tinut cont de doi parametrii electrici extrem de importante:
- nivelul de semnal
- impedanta de intrare /iesire
Daca aceste caracteristici nu sunt respectate, atunci calitatea sunetului se deterioreaza vertiginos.

| xerxes1 a răspuns:

Direct din computer prin iesirea audio nu se aude prea bine.Depinde enorm de calitatea placii audio.
Cu un Dac extern USB incepe sa se auda bine.
AG06 l-am probat se aude bine.
Cambridge audio dac magic plus se aude si mai bine
Audiolab M-Dac este super.

http://www.yamahaproaudio.com/......_50_ag.jsp