| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Vreau sa blochez 3 clipuri de pe Youtube ca acestea sa nu mai poata fi accesate de pe laptopul meu niciodata. Nu vreau sa blochez intreg Youtube-ul doar pentru 3 clipuri! 3 clipuri vreau sa blochez. Pe laptop am windows 7.

9 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai nu le mai accesa, simplu!

| MediaMaxRO a răspuns:

Buna,

Din pacate, nu este posibil sa faci acest lucru.

| CinevaNou a răspuns (pentru MediaMaxRO):

Suntem in anul 2015 si nu se pot bloca 3 linkuri pe un anume pc?

| MediaMaxRO a răspuns (pentru CinevaNou):

Fara Linux si fara cunostinte avansate de programare, sunt convins ca nu este o varianta in acest sens. Daca tu gasesti o metoda, te rog sa ma anunti si pe mine pentru a invata lucruri noi.

O zi frumoasa!

| anonim_4396 explică (pentru CinevaNou):

Mai putea ajuta?

| CinevaNou a răspuns (pentru MediaMaxRO):

Daca ai un antivirus bun care include firewall si/sau parental control e imposibil sa nu poti bloca un anume url cu ajutorul lui. Problema e ca costa. Daca cauti, banuiesc ca gasesti si ceva program gratis pentru parental control sau firewall care stie sa faca asta.
Sau daca nu vrei sa fie blocat in toate browserele deodata, sigur exista extensii pentru firefox/chrome care sa blocheze. Internetexplorer stie sa faca asta deja din optiuni.

Dar de ce vrei sa blochezi doar acele 3 videoclipuri? de obicei paginile se blocheaza daca contin cuvinte/reclame obscene in url sau continut.

| anonim_4396 explică (pentru CinevaNou):

Buna! Ce antivirus care corespunde cerintelor mele imi recomanzi?! Sau ce program? Am mare nevoie de ajutor!

| anonim_4396 explică (pentru CinevaNou):

Si cum fac asta la Internet Explorer? Ce optiuni? Unde le gasesc?

| CinevaNou a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.wikihow.com/Block-a-Website-in-Internet-Explorer-7
Pentru firefox si chrome se gasesc addon-uri care sa faca asta.
Iar program n-as putea sa spun care e cel mai bun, n-am mai folosit asa ceva de vreo 4 ani.