| anonim_4396 a întrebat:

Pun intrebarea asta pentru a 9-a oara! Am un calculator cu Windows XP(am un D-Link) si un laptop cu Windows 7. Eu vreau sa blochez 4 clipuri de pe Youtube pentru ca acestea sa nu mai poata fi accesate de pe aceste 2 calculatoare. Retineti ca eu nu vreau sa blochez intreg Youtube-ul, doar 4 clipuri!
De exemplu as dori sa mai blochez un articol de pe un ziar online sau orice alta pagina de pe net.
In intrebarile postate anterior, mi s-a spus ca-mi trebuie un antivirus/program cu firewall sau parental control, ca trebuie sa fac niste setari in calculator, sa modific optiuni de la browsere sau in cazul in care am un D-Link sa intru in meniul routerului si sa gasesc Website Filter.
La niciun raspuns nu am primit exemple concrete sau niste pasi pe care sa-i urmez iar unele variante nu au mers chiar deloc!
Am mare nevoie de ajutor! Veniti cu ideile voastre dar cu raspunsuri concrete, detaliate si inteligibile nu cu raspunsuri vagi. Fundita pentru cel mai bun!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Daca nu e al tau, dai la videoclip (in randul de optiuni like, dislike etc) mai multe optiuni/ raporteaza. Selecteaza motiv, da ok si se va bloca cat de repede daca raportul este real (corect).
Poti sa blochezi un utilizator si atunci nu mai vezi nimic de la el. Uite: https://support.google.com/youtube/answer/56113?hl=ro