| MiHai3122 a întrebat:

Hmm, daca iei un pc de pe eMAG, garage, pcgarage sau alte site-uri mari. Daca bagi windows, se duce garantia de pe el?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

NU

| cyberalex a răspuns:

Nu, garantia este pentru hardware.

| ThyDoom a răspuns:

Nu. Doar dacă desfaci carcasa ca să te uiți în el. Atunci se duce garanția. Windows-ul îl poți baga de câte ori vrei tu.

| C0olmonkey a răspuns:

Nu. Garanția face referire strict la partea hardware (componentele din el și carcasa), ce faci tu pe partea de software nu are relevanta și nu o sa îți afecteze în nici un fel garanția.
Apropo sfatul meu e sa nu te grăbești sa cumperi un pc de la ei, mai bine îl faci pe piese ca să nu plătești un adaos de preț destul de simțitor fără motiv.
Succes!

| laeimbrea a răspuns:

Nu, cand il cumperi are un sigiliu pe carcasă si daca rupi acel sigiliu se duce garanția, poți să îi pui ce windows vrei xD

| OmObisnuit a răspuns:

Roaga pe cineva de pe un grup de calculatoare sa-ti faca unul pe piese.Nu cumpara gata facut din magazine