| DoRu a întrebat:

Hristos a-Nviat! Am si eu o problema cu un laptop inpiration 1509 dell. Cand incerc sa instalez driverul pentru placa video imi zice ca driverul nu este compatibil cu hardware-ul, ceva de genul. Mai am un laptop fix la fel si m-am uitat sa vad ce driver de placa video are si are ati readon xpress 1100 sau 1150 nu mai stiu sigur. POate ma puteti ajuta voi. Va multumesc si sa va bucurati de un Paste fericit impreuna cu familiile voastre si alaturi de ce dragi!

3 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Mai bine faci in felul asta:descarca programe ca Everest sau Cpu-z si instaleaza-le ca sa afli exact ce placa video ai. Apoi driverul il poti descarca de pe site-uile oficiale ( AMD/Nvidia).

Daca ai nelamuri posteaza aici sau imi poti da un PM.Succes!

P.S. Adevarat a inviat!

| alexmircescu13 a răspuns:

Hristos a inviat! Sunt dese situatiile in care acelasi model de laptop este echipat cu placi grafice diferite. Cum a zis si bogdan26, descarca un program de identificare hardware (eu recomand AIDA32) si apoi, in functie de ce-ti identifica, iti descarci driverul corespunzator. Succes!

| jhonny999 a răspuns:

Scrie in Google Toules drivers.in pagina deschisa selecteaza Mes Divers.instaleaza programul Ma-config,il gasesti pe pagina respectiva,dupa ce la-i instalat dai click pe Lancer la Detection, iti va scana Pc si iti va afisa driverele necesare, Download si install.