| numaieoadi a întrebat:

Http://www.altex.ro/......3-free-dos PARERI? ARE CEVA DACA ARE ECRANUL ASA DE MARE? tine bateria mai putin? sau sa-l aleg pe acesta? http://www.altex.ro/......-free-dos/

FUNDA! sau ce alt laptop pana in 24 de milioane imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Dante30 a răspuns:

Ah si un ultim sfat, cand il primesti etc, sa-ti pui pe el tuneup utilities 2014-2015, pentru economy mode-ul ce il are programul specific facut pentru laptopuri, si eu detin tot laptop si imi mareste undeva la 1 ora- 1ora jumate durata bateriei.

4 răspunsuri:
| Dante30 a răspuns:

Salut vrei neaparat I7 gen 4? Fiindca ambele laptopuri au acelasi procesor si cam asta determina ce anume ti-ar consuma mai mult din tot pc-ul, plus ca ar mai fi screen size-ul si de ce dual core? Zi-mi bugetul tau cam ce anume ai dori de la laptop si pentru ce si iti caut si arat eu cateva modele

| numaieoadi explică (pentru Dante30):

23 milioane. Vreau si pentru ceva jocuri (nu cele mai tari jocuri sau performanta cu grafica maxima ) vreau si filme. asa in general. si sa-l folosesc si la facultate. Mersi

| Dante30 a răspuns:

Cine ti-a aratat laptopurile astea 2/te-a sfatuit sa alegi din ele ti-a zis bine insa lenovou-ul e alegerea in cazul tau, ma interesai si procesorul e super ok din punct de vedere al duratei de viata al bateriei, problema e ca pentru gaming nu stiu ce sa zic la placa video, nici unu din ele nu are un gpu performant dar Lenovo-ul are placa video mai buna iar hardul e de 1 tb fata de 500 gb la Asus.

| Dante30 a răspuns (pentru Dante30):

A si uitai sa mentionez la Asus cum ai vazut si tu 4 gb fata de Lenovo 8 gb ram.

| Dante30 a răspuns (pentru Dante30):

Ah si un ultim sfat, cand il primesti etc, sa-ti pui pe el tuneup utilities 2014-2015, pentru economy mode-ul ce il are programul specific facut pentru laptopuri, si eu detin tot laptop si imi mareste undeva la 1 ora- 1ora jumate durata bateriei.