| dariusel a întrebat:

Http://www.cel.ro/boxe/boxe-trust-tytan-2.1-l/poze
Am ACESTE Boxe,:)), Vreau Sa-i Schimb difuzorul de bass.cu unul putin mai puternic,asta care il are se incalzeste foarte tare,Cineva mi-a zis ca difuzorul e slab pentru amp lui :)), Recomandati-mi un difuzor daca stiti cat de cat bun pentru Al Inlocui, 4 Ohm, Si 30Watt Are Asta, Daca as Pune 35, 40 Watt Se poate strica amplificatorul?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Se poate strica amplificatorul daca foloseti boxe mai mici de 4 Ohmi. Daca e boxa mai puternica si are 4 Ohmi nu se va strica amplificatorul si pana la o limita se va auzi un pic mai tare. Cei 4 ohmi reprezinta rezistenta interna a bobinajului. Daca ea este mai mica se arde etajul final (se scurtcircuiteaza).