| AlexCiobi a întrebat:

Http://www.flanco.ro/......eedos.html

Cum vi se pare la bani astia?
Imi puteti da si mie un pc bun pana in 2.000 de lei

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Oribil e un termen bun?
Hai sa vedem de ce
1. procesorul e amd dual-core. Un Intel dual-core gen g3220 e de cam doua ori mai rapid.
2. Pc-ul vine cu 6gb ram, si ambele soturi ocupate. Daca vrei sa faci upgrade la 8gb ram, ai sa cumperi inca o placuta de 4gb ram spre exemplu. Nici nu e dual-channel, si nici nu iti creaza posibilitati de upgrade.
3. Placa video e nu ca o gluma, e efectiv penibil. Radeon 5450 is placi vechi, si slabe. Nu se mai fabrica de mult, is doar resturile ramase de prin stocuri. Stii ce e amuzant? Ca placa video integrata ii da 'clasa' la dedicata de 5450.
Placa de baza fiind fm2 skt, iar, apraope zero posibilitati de upgrade.
Sfat: daca vrei un pc ok, citeste aici http://www.tpu.ro/......-putea-sa/ si daca vrei pe componente, spui.

| AlexCiobi explică (pentru sltlp):

Vreau pe componente

| sltlp a răspuns (pentru AlexCiobi):

La ce vrei sa folosești sistemul? Jocuri? Și când dorești sa îl achiziționezi?

| AlexCiobi explică (pentru sltlp):

Pai sincer as vrea sa il folosesc ca sa ma joc league of legends deci nu ar trebui sa fie chiar beton. Dar sa am macar recomandatele de la joc
Si as vrea sa il achizitionez prin aprilie-mai

| sltlp a răspuns (pentru AlexCiobi):

Pana atunci se schimba multe (apar procesoare noi, poate alte GPU-uri și tot asa.). Asa ca înainte cu doua săptămâni de a cumpăra întrebi iar.

5 răspunsuri:
| RedSkyRomania a răspuns:

Buna!
Dupa parerea mea, nu e un computer atat de bun, chiar daca specificatiile par "de top".

La acesti bani, iti poti lua un MiniDesktop si iti ocupa de 10 ori mai putin loc si poate fi mult mai bun.
Funda?