| Niculae_Luci_1997 a răspuns:

Prima gainward deoarece este boost si asta conteaza foarte mult de ex un gtx 650 este mai slab ca si un gtc 650 ti si la boost la fel.
are 192 biti si asta e un plus fata de celelalte care au 128.

frecventa la pocesor este mai buna decat cea de la Asus dar mai slaba decat cea de la gigabyte iar frecventa memorie este mai buna decat dea de la gigabyte dar mai slaba decat dea de la Asus deci la frecventa e intre.

Eu zic ca cea mai buna alegere este Placa video Gainward GeForce GTX 650 Ti Boost 1024 DDR5

10 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Prima placa video este mai buna, fiind varianta Boost, mult-mult imbunatatita.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

Sanatate si bafta!

| banditu1997 explică (pentru SpecialistIT):

Http://www.mediadot.ro/......den-sample
Placa asta are tehnologiile de la Nvidia? ex: Fxaa, Txaa, adaptive vertical sync, ca in descriere pe mediadot nu apar dar pe pc garage apar la aproape toate modelele gtx600+. Nu iti pot trimite mesaj pentru ca sunt membru junior... asa ca iti scriu aici.Multumesc anticipat

| SpecialistIT a răspuns (pentru banditu1997):

E tot GTX650 Ti Boost, normal ca le are. Faptu' ca X site scrie ceva sau nu, e complet irelevant, placile sunt aceleasi... Nu toata lumea sta sa piarda timp sa scrie orice pe site. Toate informatiile le gasesti la producator pe site. happy
Diferenta intre modelul 1024 vs 2048 este relativ maricica, atat din cauza memoriei mai mare cantitativ, cat si a frecventelor de lucru.
Daca te ajuta banutii, mergi pe cea de 2048.
Daca totusi e efort financiar prea mare, mergi doar pe 1024, e o placa exceptionala oricum.
Cat despre MediaDOT, doar de bine. Recomand.

| banditu1997 explică (pentru SpecialistIT):

Imi poti da un link placi de 2048 ca nu o pot gasi.

| banditu1997 explică (pentru SpecialistIT):

Inca o problema mai am de asemeana.Placa de 1024e de ajuns pentru mine dar am descoperit din manualul placii mele de baza ca am PCIe x16 slot dar placa video cere PCIe x16 3.0. Acel 3.0 poate duce la incompatibilitate cu placa mea de baza?

| banditu1997 explică (pentru SpecialistIT):

Te rog raspunde la ultima intrebare.

| SpecialistIT a răspuns (pentru banditu1997):

Nu, PCI-E e compatibil si invers- compatibil, adica 1 merge pe 3 si 3 merge pe 1, fara probleme.