| RedHair a întrebat:

Http://www.shopmania.ro/......61891.html

Timp maxim de expunere 1/1600, Timp minim de expunere 1/4

Ce nu inteleg eu: timpul de expunere se poate seta? Daca da, unde? Eu am un asemenea aparat foto si nu si nu sa gasesc...
Funda pentru cine imi explica! :D

2 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Epunerea se face pe timp de noapte in general.
Acel mod de expunere il gasesti si la night mode, aceea fiind cea mai scurta expunere, la starry sky sau pur si simplu Shutter.
Adica, din mai multe fotografii in scote lumina pentru a scoate o poza cat mai luminata. tongue

| sibiufoto a răspuns:

Fiind un aparat compact, nu poţi seta tu manual timpul de expunere. Poţi alege tipuri de programe şi scene, dar nu o setare graduală.